top of page

ІІ квартал

Конституція і ми
З нагоди відзначення Дня Конституції України пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Конституція і ми». Та познайомитися з бібліотечними книгами, які розкривають в доступній формі зміст Конституції України та її найважливіші положення.

​Відео дивитись за посиланням: ​https://www.facebook.com/kpdrb1950/videos/​​​

Веселий ерудит
В рамках програми літніх читань в бібліотеці відбулася ігрова мандрівка "Веселий ерудит". Юні читачі змагалися в ерудит-грі "Найрозумніший", брали участь в лото "Літературна риболовля", марафоні "Щасливий випадок", відгадували секретні загадки та ознайомилися із сучасною літературою.










Ой на Івана та й на Купала
24 червня українці святкують улюблене народне свято Івана Купала, це свято молодості, краси, й очищення. Головним атрибутом, якого є віночки з якими пов'язано чимало звичаїв. І в цей святковий день в дворику бібліотеки відбулися фольклорні посиденьки "Ой на Івана та й на Купала" в ході яких, юні користувачі дізналися про історію, традиції, звичаї святкування Івана Купала, своїми руками плели віночки із квітів та спускали їх на воду.








 


Григорію Храпачу - 100
З нагоди 100-літнього ювілею подільського письменника Григорія Храпача пропонуємо переглянути літературне знайомство «Життєдайний струмочок творчості Григорія Храпача» та познайомитися з біографією неперевершеного майстра пера та творчим спадком письменника.
Відео дивитись за посиланням: https://fb.watch/sTuv1aV1oF/


Вусато-хвостаті історії Галини Вдовиченко
Неперевершеній українській дитячій письменниці Галині Вдовиченко 21 червня виповнюється 65 років. Вітаючи ювілярку, малята Довжоцького ЗДО "Веселка" мандрували книжковим дивосвітом авторки чудових книг. Разом з героєм відомої казкової повісті "36 і 6 котів" Коментатором-Чорним котом діти дізнались багато цікавих історій про котів, відгадували загадки, грали в ігри "Смакота для кота", "Кіт і Миші" та танцювали веселу руханку "Котик". А ще познайомились з прекрасними книгами Г. Вдовиченко, які дуже полюбляють читати українські діти









День Батька
День батька в Україні святкують у третю неділю червня. В цей день прийнято вітати татусів подарунками виготовленими власноруч. Користувачі бібліотеки з любов'ю до найрідніших виготовили вітальні листівки своїм татусям під час проведення майстер-класу "Я люблю тебе, батьку". А ще дізнались про історію свята та традиції святкування.










Дитинство, вбите війною
Сьогодні, 4 червня вшановуємо пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. З нагоди цієї сумної дати у бібліотеці відбулася акція-реквієм «Дитинство, вбите війною» під час якої користувачі бібліотеки вшанували хвилиною мовчання маленьких українців. А також виготовили паперових ангелів, як символ перерваного життя та розмістили їх на Дереві пам’яті. Адже кожен українець має пам’ятати невинних жертв війни, в яких росія забрала найдорожче – життя.










Ми - діти твої, Україно!
З нагоди Міжнародного дня захисту прав дітей користувачі бібліотеки прийняли участь у ігровій АРТ-арені "Ми - діти України". До подорожі у казковий світ морських пригод дітей запросили відомі герої: піратка Джейн, морська Розбійниця та весела Домісолька. Разом шукали заховані скарби за допомогою чарівної карти. А також брали участь у іграх-естафетах, хитромудрих конкурсах, музичних вікторинах, танцювали запальні руханки та співали веселі пісні. Родзинкою свята стала зустріч з інструктором-кінологом з військової частини АА 2641 та його бойовим побратимом чотирилапим сапером собакою Осс, які навчали дітей мінній безпеці.
Також для юних читайликів було презентовано книжкову виставку «Літо з книгою».









Шевченківські читання
22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його Заповітом, було перепоховано в Україні.
З нагоди цієї пам’ятної дати у бібліотеці відбулися Шевченківські читання «Поетичний меседж поколінь». Під час проведення яких користувачі декламували пророчі і такі актуальні для всіх поколінь твори великого поета, переглянули фільм «Заповіт Кобзаря: історія перепоховання Т. Шевченка», та ознайомилися з книгами, представленими на книжково-ілюстративній виставці «Тарасове слово – то правда жива"







 

 

 


Вишиванка єднає Україну
У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива, винятково важлива її частина - вишиванка. Вишиванка - духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Українська вишивка є знаковим символом для нашої традиційної культури. Без любові до української вишиванки, без розуміння її символіки не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу.
І до Дня вишиванки на майданчику бібліотеки відбулась патріотична акція "Вишиванка єднає Україну", під час якої користувачі продемонстрували свої особливі вишиванки біля яскравої фотозони "У вишитій сорочці крізь віки, несе надію Україна".










Корифей української прози
13 травня день народження українського письменника, драматурга, громадського діяча, людини стальної вдачі Панаса Мирного. З нагоди відзначення 175-річчя від дня народження великого Панаса Мирного запрошуємо переглянути літературне знайомство «Корифей української прози» та ознайомитися із його життєвим та творчим шляхом, літературною спадщиною, яка знаходиться в бібліотеці.
Відео дивитись за покликанням: https://fb.watch/s1HRVzWREx/

Подарунок для мами
Слова подяки, квіти та дарунки дарують українці своїм матерям у другу неділю травня, у світле, гарне та найбільш зворушливе свято – День матері. Що може бути ціннішим для матусі, як щирі дитячі обійми та ще щось невеличке, красиве, зроблене власними рученятами.
З нагоди цього чудового свята, у бібліотеці відбулася творча майстерка «Подарунок для мами». Користувачі бібліотеки познайомилися з історією свята, читали твори українських авторів про найрідніших. А також разом з бібліотекарем натхненно працювали над створенням яскравих композицій з паперу для найулюбленіших матусь.
Подарунок мамі своїми руками – це можливість віддячити за тепло, ніжність і турботу. Маленька дрібничка здатна викликати море приємних емоцій.










Що я знаю про Європу
9 травня відзначається прекрасне свято - День Європи в Україні, свято миру та єдності на європейському контенті. І з нагоди цього свята, на базі Довжоцький ліцей, бібліотека для користувачів провела вікторину "Що я знаю про Європу", під час якої користувачі давали відповіді на цікаві та хитромудрі запитання, розширюючи свої знання про Європу і країни, що входять до складу ЄС, про їхню історію, традиції, звичаї, кухню, культуру та визначні місця.











Ми пам'ятаємо
8 травня Україна відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. І в цей день користувачі бібліотеки разом з громадою села годиною вшанування "Ми пам'ятаємо" вшанували пам'ять тих, хто боровся та ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії, Героїв Небесної Сотні, загиблих воїнів України у боротьбі за правду, свободу, цілісність та єдність нашої держави. Вшанували світлу пам'ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу загиблим воїнам с. Довжок.












Великодні сувеніри
З нагоди світлого Воскресіння Христового у бібліотеці відбулася майстерка «Великодній сувенір». Користувачі бібліотеки з любов’ю та натхненням виготовляли подарунки своїм рідним та близьким – Великодні кролики та писанки. Кожен учасник виявив свій творчий потенціал та неабияку фантазію. З простих та доступних матеріалів – кольорового паперу та стрічок, діти виготовляли та оформляли чудові прикраси до Великодня. Жоден сувенір, не був схожий на інший, кожен був по-своєму гарний та неповторний. А також юні читайлики познайомилися з історією святкування Великодня в Україні та слухали легенди про пасхальні символи різних народів. А ще прикрасили Великоднє дерево у бібліотеці, яке замайоріло різнокольоровими барвами та познайомились з цікавими книгами про традиції та звичаї українського народу.




 

 

 

Чорнобиль - наш вічний біль
26 квітня сумна дата – 38- річниця катастрофи планетарного масштабу – аварії на Чорнобильській АЕС, яка надовго залишила свої згубні сліди на значній території України, зумовивши істотне погіршення загальної екологічної ситуації та негативно позначившись на долі та здоров’ї мільйонів людей. До дня Чорнобильської трагедії пропонуємо переглянути актуальний репортаж «Чорнобильська катастрофа: як це було» та ознайомитися із страшною Чорнобильською катастрофою, із перебігом подій роботи реактора того дня, із маштабами вибуху, який стався в ніч на 26 квітня 1986 року.
Відео дивитись за покликанням: https://fb.watch/rH4s2JsCZl/ 


ЕКО-акція
З нагоди відзначення Всеукраїнського дня довкілля бібліотекарі спільно з користувачами та працівниками Довжоцької сільської ради провели еко-акцію «Моє довкілля». В рамках акції прибрали від сміття рекреаційну зону та упорядкували територію меморіального комплексу загиблих воїнів в часи Другої світової війни. А також з жителями с. Довжок було проведено екологічний лікнеп «Як правильно сортувати сміття». Адже кожна свідома людина, починаючи з себе, повинна бути екологом і дбати про навколишнє середовище.​

  • Facebook
  • YouTube
logo (1).png
26841483_571875813172657_2101915817136617140_o.jpg
СВЯТА ТА ПОДІЇ
      АНОНСИ
ВЕРЕСЕНЬ.jpg
bottom of page